چطور حال کسی که از دست ما عصبانی است را یکدفعه خوب کنیم؟!

[ad_1]

ما همه در شرایطی بوده ایم که کسی از دستمان عصبانی باشد. آن شخص میتواند همسر ما، دوست ما، همکار ما و یا حتی یک غریبه باشد و اگر شما شخصی هستید که دوست دارید همه همیشه خوب و خوشحال باشند، پس قرارگیری در این شرایط می تواند برای شما بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده باشد. احتمالا در این شرایط می خواهید مشکلات را حل کرده و همه چیز را درست کنید، اما چطور میتوانید کسی که از دستتان عصبانی است را یکدفعه خوب و خوشحال کنید؟ اگر در ادامه با دیجی رو همراه باشید، ما پاسخ این سوال را به شما خواهیم گفت!

۴ قدم برای درست کردن وضعیت

بدیهی است که شرایط در موقعیت های گوناگون متفاوت هستند به همین دلیل لازم است که هربار موقعیت و شرایط را درست بسنجید و از رویکرد مناسبی استفاده کنید. با اینحال، احتمالا در تمامی شرایط، نکات و تکنیک هایی که عنوان می شوند به کارتان خواهند آمد.

۱.تلافی نکنید

قانون شماره ی ۱ اجتناب از تلافی کردن است. فرقی نمی کند او چه کار کرده، اما شما نمی توانید جواب حمله را با حمله بدهید چراکه این کار فقط باعث می شود آن شخص عصبانی تر شود. یک مثال رایج این است که مثلا وقتی آرام رانندگی می کنید، ماشین پشت سری از دست شما عصبانی می شود و بعدا بهتان راه نمی دهد، اگر شما هم تلافی کنید و بخواهید به او راه ندهید فقط او را آتشی تر و خشمگین تر می کنید.

کار سختی است، اماهیچوقت کاری که از روی عصبانیت انجام شده است را تلافی نکنید! اگر حتی احساس کنید بهتان بی احترامی هم شده است، باید غرورتان را کنار بگذارید و آرام بمانید. حواستان باشد که در این شرایط نیش و کنایه نزنید، زیرا فقط اوضاع را بدتر می کند!

۲. نشان دهید که اهمیت می دهید

بجای اینکه شما هم از خودتان عصبانیت نشان بدهید، به آن شخص نشان دهید که این شرایط برایتان مهم است و به عصبانیت او اهمیت می دهید. خیلی اوقات افراد به دلیل یک سوء‌تفاهم از دست ما عصبانی می شوند، به همین دلیل بهتر است که به حرفهایشان گوش کنید و شاید پس از شنیدن حرفهایشان توانستید دیدگاهشان را عوض کنید. با استفاده از مثال های پایین می توانید آنها را به حرف بکشید تا بدانید از چه چیزی دقیقا عصبانی هستند:

میشه بگی مشکل چیه؟ شاید تونستم کمکت کنم!

متاسفم که چنین حسی داری. کاری از دست من برمیاد؟

این اتفاق هرگز نباید میوفتاد، الان چه حسی داری؟

این جملات کمک می کنند که شخص عصبانی را وادار به صحبت کنید. شاید واقعا از طریق شنیدن حرف ها و مشکلاتش بتوانید مسئله را فیصله بدهید.

۳. انسان باشید

اگر شخص عصبانی ای با شما بدرفتاری می کند، سریع ترین راه برای کاهش خشم او این است که خودتان را انسان تر نشان دهید! احساسی که با عصبانیت آنها نسبت به خودتان پیدا می کنید را به آنها بگویید.مثلا ترسیده اید، گیج شده اید، مضطرب شده اید و… . و به آنها بگویید که در رفتار یا حرف هایتان هیچ قصد و غرض و منظوری ندارید.

۴. جو را عوض کنید

در استفاده از این تکنیک باید خیلی مراقب باشید، اما معمولا افراد با عوض کردن جو آرام تر می شوند. مثلا یک جوک تعریف کنید، لبخند بزنید یا موضوع را عوض کنید. اما نکته ی مهم این است که بدانید این کارها را کی و کجا انجام دهید!

نگذارید کس دیگری روزتان را خراب کند!

شاید تمام نکات گفته شده و حتی یکسری کارهای دیگر را هم انجام دهید، اما نتوانید کسی که از شما عصبانی است را آرام کنید. اشکالی ندارد، چراکه کنترل احساسات دیگران دست شما نیست! فرقی ندارد چقدر سعی کنید، بعضی وقت ها چیزی درست نمی شود و فرد عصبانی خودش می خواهد که عصبانی بماند ( البته بعضی وقت ها ممکن است یک کاری کرده باشید که آن عصبانیت واقعا حقتان باشد!!!) در کل سعی کنید روزتان خراب نشود. در زندگی مهربانی را انتخاب کنید و با این کار انسان بهتری باشید!

لطفا نطرات خود را درباره ی این مطلب با ما به اشتراک بگذارید

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *